מקלחונים

מקלחונים מעוצבים

מקלחונים

מקלחונים – בדיוק כמו שאתם צריכים!

חדרי הרחצה הם בין החדרים החשובים בכל בית, ובניגוד לעבר אז שירתו אותנו בעיקר האמבטיות, כיום, מעדיפים רבים, בין אם במסגרת בניית בית חדש ובין אם כחלק מהשיפוץ, לשלב מקלחון. ניתן למצוא כיום מקלחונים במידות שונות וגם בעיצובים שונים וכדי לאתר מה שמתאים חשוב להגדיר את הצרכים וגם לפנות אל המומחים. 

רגע לפני שמזמינים מקלחון, מומלץ מאד לבדוק את אותו שטח, שבו רוצים למקם אותו. אפשר להשיג מקלחונים במידות סטנדרטיות וגם במידות מיוחדות. כך או כך, יש לוודא שרצפת המקלחון הנבחר נמוכה משאר הריצוף שבחדר הרחצה כדי למנוע זליגה של מים החוצה. באשר לגובה המקלחון עצמו, חשוב להתייחס לגובה התקרה כדי לאפשר התאמה מלאה. זה יכול להיות, למשל, מקלחון בגובה של בין 180 ס"מ ל-185 ס"מ, או מקלחון מיוחד בגובה של 2 מטרים, לדוגמא.

באשר לעיצוב ולצורת המקלחון, גם כאן האפשרויות הן רבות. זה יכול להיות מקלחון פינתי, שמתאים בעיקר לחדרי רחצה קטנים, מקלחון חזית שהדלת שלו נעה פנימה או החוצה, מקלחות הזזה או מקלחון עם דלת כנף.

משפצים או בונים אולי בית? זקוקים גם למקלחונים חדשים? קדם קרמיקה היא המקום הנכון לפנות אליו. בחנות בה תמצאו סוגים שונים של מקלחונים, המשלבים בין פונקציונאליות לסטייל. לסקירת כלל המקלחונים שלנו, לחצו כאן ולקבלת מענה לכל שאלה, צרו אתנו קשר בטלפון 03-6871442

כאשר ניגשים לבחור מקלחון, מעבר למגוון אפשרויות העיצוב הקיימות, ישנם פרמטרים נוספים ולא פחות חשובים שחשוב לתת עליהם את הדעת. לדוגמא: ניצול נכון של המקום, פונקציונליות, סוגי הזכוכיות, צבע הזכוכית, ועוד. 

כמו כן, חשוב לשים לב לגובה המקלחון וכן לגובה התקרה. כאשר הגובה הסטנדרטי של מקלחון נע בטווח שבין 1.80 ל – 1.85 מטר, אך ניתן גם להתאים מקלחון יותר גבוה בהתאם לגובה התקרה.

יש לוודא כי רצפת המקלחון בעלת שיפוע של כס"מ אחד לפחות, כאשר האידיאל הוא שרצפת המקלחון תהיה נמוכה יותר משאר הריצוף בחדר האמבט. בצורה כזו פחות מים יזלגו אל חוץ המקלחון, דבר שימנע נזקי רטיבות או היווצרות עובש בהמשך.

במידה ולא מתאפשר ליצור שיפוע, או לחלופין מדובר בדירה שכורה שאין ברצונכם להשקיע בה יתר על המידה, ניתן לבקש מבעל מקצוע שיתקין אגנית במקלחון.

אמנם האגנית תקטין את גודל המקלחון, אך זהו הפתרון הזמין והריאלי ביותר במידה ואינכם מעוניינים ליצור שיפוע לטובת ניקוז מים ברצפה.

כאשר מדובר על דלתות המקלחון, ישנן שתי אפשרויות פתיחה וסגירה: דלתות כנף או דלתות הזזה:

 • דלתות הזזה – ניתן להתקין מקלחון עם דלת הזזה יחידה בעלת חלק אחד קבוע וחלק שני שזז, או לחלופין מקלחון עם שתי דלתות הזזה בשילוב מסילה כפולה שעליה כל דלת תוכל לנוע בנפרד. מקלחון ההזזה הפך עם השנים לפריט נפוץ מאוד בבית הישראלי, והוא מתאים במיוחד לחדרי אמבט קטנים.
 • דלתות כנף – דלת הכנף מורכבת על גבי צירים, כאשר ניתן לכוון את הדלת כך שזו תיפתח כלפי פנים או כלפי חוץ. 

על אף שנדמה כי חדר הרחצה הוא הנקי ביותר מבין חדרי הבית, השימוש התדיר נותן בו את אותותיו ובייחוד בכל האמור לגבי האבנית (משקע גרגירי לבן הנמצא במי השתייה המצטבר עם הזמן). אותה אבנית עשויה לנקד את הזגוגית של המקלחון או מצטברת בפינות ועל אביזרי פרזול האמבטיה ופוגם בברק שלהם. 

הדרך האידיאלית לטפל בפגעי אבנית על ומניעת היווצרות עובש על חיבורי הסיליקון, היא למנוע אותם מלכתחילה וזאת על ידי תחזוקה קבועה. בסיום כל שימוש במקלחת, מומלץ להעביר מגב על הזכוכית או לנגב את הזכוכית במטלית, על מנת לסלק את טיפות המים.

בנוסף, ניתן למנוע מצבים של אבנית ועובש בחדר הרחצה, היא באמצעות אוורור וייבוש.

חדר רחצה מאוורר עשוי להתייבש במהירות וכך הלחות לא תביא לנזקים דוגמת התפתחות עובש. לכן, מומלץ לפתוח את חלונות חדר הרחצה ואת הדלת בגמר הרחצה.

אם בכל זאת יש צורך להשתמש בחומר להסרת באבנית, ניתן להיעזר בחומץ. בישול פשוט. את החומץ יש להתיז על גבי הזכוכית, להמתין כרבע שעה ולאחר מכן לייבש במטלית. במידה ויש צורך לשפשף את החומץ, חשוב להשתמש במברשת ייעודית שאינה עלולה לשרוט את הזכוכית, זאת משום שחריצים ושריטות בזכוכית, יצברו בתוכם אבנית שיהיה קשה להסיר. ניתן להיעזר במברשת עם סיבים קשיחים יותר לטובת שפשוף אזורים קשים יותר, דוגמת אזור הצירים של המקלחון.מלאכת התקנת מקלחון מתחילה עוד טרם רכשתם את המקלחון עצמו. יש לתת את הדעת ולתכנן היכן בדיוק ימוקם המקלחון ולוודא כי ישנו ברז תקין וניקוז מתאים, להחליט על גודל המקלחון, האם זה יהיה מקלחון פינתי (בעל שתי דפנות בלבד), מקלחון מעוגל, מלבני או מרובע. כל החלטה כזו עשויה להשפיע על תהליך ההתקנה. 

 • התקנת המסילות – במרבית המקרים, דפנות המקלחון ודלתותיו עשויים מזכוכית או פלסטיק המקובעים אל תוך מבנה העשוי פרופילי אלומיניום. מלאכת התקנת מקלחון תתחיל בקיבוע פרופילי האלומיניום על ידי דיבלים וברגים אל רצפת חדר האמבטיה והקירות. לאחר התקנת המסגרת הראשונית, ניתן להמשיך ולחבר אליה את שאר הלוחות והפרופילים הנוספים.
 • איטום – על מנת להתקין את המקלחון בצורה איכותית ולהימנע ממצבים בהם המים יזלגו החוצה וירטיבו את כל חדר האמבטיה, יש לדאוג לאיטום ראוי של המקלחון.  על מנת להשיג אטימות ראויה, יש להשתמש בחומרי אטימה, דוגמת סיליקון או חומרים ייעודיים לאיטום והדבקה אחרים (כמו pr6070). את חומרי האיטום רצוי למרוח על פרופילי האלומיניום טרם מצמידים אותם אל הרצפה או אל הקירות. כמו כן, יש לוודא שישנו איטום גם בין לוחות דפנות ודלתות המקלחון וכן בין המסילות אל הזכוכיות המורכבות על גביהן. לרוב, אטימה זו מובטחת על ידי אטמי גומי, אולם לעיתים ניתן להיעזר גם בחומרי אטימה, בייחוד כאשר מרכיבים מחדש מקלחון שנעשה בו שימוש בעבר.

מחירם של מקלחונים משתנה בהתאם לכמה פרמטרים: 

 • סוג המקלחון – הפרמטר העיקרי ביותר בחישוב מחיר המקלחון הוא סוג המקלחון. ישנם סוגים שונים של מקלחונים: 
 • מקלחון פינתי – מקלחון אשר תוחם שני קירות תוך שהוא סוגר את פינת חדר האמבט.
 • מקלחון חזיתי – מקלחון אשר תוחם שלושה קירות וסוגר אותם על ידי דלת מזכוכית.
 • אמבטיון – דלת זכוכית אשר מותקנת מעל האמבטיה ומונעת יציאת מים החוצה.

לרוב, המקלחון הפינתי יהיה יותר יקר בכמה מאות שקלים על פני המקלחון החזיתי. בכל הקשור לאמבטיון – הדבר תלוי בסוג הסגירה. במידה ומדובר בסגירה מלאה של הדלתות לכל אורך האמבטיה, המחיר עשוי להיות דומה למקלחון חזיתי. לעומת זאת, במידה ובחרתם בסגירה חלקית של האמבטיה המחיר יהיה זול יותר. 

 • גודל המקלחון – פרמטר נוסף המשפיע על מחיר המקלחון הוא גודל המקלחון. כאשר כלל האצבע הוא, שככל שהמקלחון יהיה יותר גדול, כך מחירו עשוי לעלות בכמה מאות שקלים. גודלו של מקלחון פינתי סטנדרטי, הוא בטווח שבין 8080X-9090X ס"מ וגובהו מגיע לרוב עד ל-1.9 מטר. גודלו של מקלחון חזיתי סטנדרטי, הוא ברוחב של 1.6 מטר ובגובה של 2 מטר. לרוב, גודל אמבטיון סטנדרטי הוא ברוחב של 1.2 מטר ובגובה של 1.6 מטר.
 • פתיחת המקלחון – לרוב, למקלחונים שתי צורות פתיחה:
 • מקלחון הזזה – מקלחון עם דלת שנעה על מסילות.
 • מקלחון פתיחה – מקלחון עם דלת שנפתחת כלפי חוץ.

צרו קשר

כתובת

שעות פתיחה

ימים א-ה 9:00-18:00

יום שישי 9:00-13:00

שבת סגור

שליחת הודעה

עיצוב ובנייה adactive

דילוג לתוכן